Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Witamy na naszej stronie

 

100 lat archiwów państwowych 

Najnowsze aktualności

Przejdź do -

Informacja o ograniczeniach w udostępnianiu materiałów archiwalnych w pracowniach naukowych Archiwum Państwowego

17 października 2019

Obecnie występują utrudnienia w dostępie do poniższych zespołów archiwalnych w Centrali w Katowicach oraz w Oddziałach w Bielsku-Białej, Cieszynie, Pszczynie i Raciborzu. Za utrudnienia przepraszamy.

Czytaj więcej o: Informacja o ograniczeniach w udostępnianiu materiałów archiwalnych w pracowniach naukowych Archiwum Państwowego
Przejdź do -

Zamknięcie Pracowni Naukowej Oddziału w Pszczynie

17 października 2019

Archiwum Państwowe w Katowicach informuje, że w dniu 18 października 2019 r. Oddział w Pszczynie będzie nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy. 

Czytaj więcej o: Zamknięcie Pracowni Naukowej Oddziału w Pszczynie
Przejdź do -

Ogłoszenie o wolnym stanowisku pracy

17 października 2019

Dyrektor Archiwum poszukuje kandydatów/kandydatek na stanowisko: starszy archiwista do spraw: popularyzacji i wydawnictw - Oddział VIII – Badań naukowych, popularyzacji i wydawnictw. Pełną treść ogłoszenia można znaleźć: w Biuletynie Informacji Publicznej KPRM.  Dokumenty należy złożyć do: 28 października 2019 r.

Czytaj więcej o: Ogłoszenie o wolnym stanowisku pracy
Przejdź do - Tak%20płaci%20Polska%20-%20Henryk%20Sławik

Tak płaci Polska - Henryk Sławik

17 października 2019

Archiwum Państwowe w Katowicach zaprasza do zwiedzania wystawy Tak płaci Polska - Henryk Sławik. Została przygotowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego przy współpracy Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach i Archiwum Państwowego w Katowicach w ramach obchodów Roku Henryka Sławika ogłoszonego przez Sejmik Województwa Śląskiego w 2014 roku.

Czytaj więcej o: Tak płaci Polska - Henryk Sławik
Przejdź do -

Ogłoszenie o wolnym stanowisku pracy

16 października 2019

Dyrektor Archiwum poszukuje kandydatów/kandydatek na stanowisko: młodszy archiwista do spraw: opracowania zasobu archiwalnego w Oddziale I - opracowania i ewidencji zasobu archiwalnego. Pełną treść ogłoszenia można znaleźć: w Biuletynie Informacji Publicznej KPRM.  Dokumenty należy złożyć do: 21 października 2019 r. 

Czytaj więcej o: Ogłoszenie o wolnym stanowisku pracy
Przejdź do -

Warsztaty Archiwa Rodzinne Niepodległej

1 października 2019

30 września br. w Archiwum Państwowym w Katowicach w godzinach od 12:00 do 19:00 zorganizowane zostały warsztaty poświęcone tematyce Archiwa Rodzinne Niepodległej pod hasłem: Niech szuflada opowiada – poznaj SWOJĄ historię

Czytaj więcej o: Warsztaty Archiwa Rodzinne Niepodległej
Przejdź do - Warsztaty%20Archiwa%20Rodzinne%20Niepodległej

Fotorelacja z warsztatów Archiwa Rodzinne Niepodległej

1 października 2019

Na naszej facebookowej stronie umieściliśmy krótką fotorelację z wczorajszych warsztatów Archiwa Rodzinne Niepodległej. Warsztaty cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Wszystkim odwiedzającym dziękujęmy za wspólnie spędzony czas.

Czytaj więcej o: Fotorelacja z warsztatów Archiwa Rodzinne Niepodległej
Przejdź do -

Niech szuflada opowiada – poznaj SWOJĄ historię

25 lipca 2019

 W ramach projektu Archiwa Rodzinne Niepodległej prowadzonego przez wszystkie archiwa państwowe Archiwum Państwowe w Katowicach otworzyło dla Państwa punkty konsultacyjne. Możecie w nich Państwo uzyskać informacje dotyczące sposobów gromadzenia, przechowywania i zabezpieczania rodzinnych archiwaliów oraz weryfikacji ich wartości historycznej.
Oferujemy również Państwu możliwość przekazania prywatnych kolekcji: dokumentów, listów, zdjęć, celem ich wieczystego zabezpieczenia, tak aby mogły służyć przyszłym pokoleniom. 

Czytaj więcej o: Niech szuflada opowiada – poznaj SWOJĄ historię